fbpx
300 TL ÜZERİ TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO! Online destek hattı: 0 324 616 0444 info@okyay.com.tr

Tahin Helvası Süt Yapar mı?

Okyay Blog - Tahin Helvası Süt Yapar mı?

İçerik

Anne sütü, bebekleriniz için en faydalı besindir. Özellikle ilk 6 ay boyunca bebeğin yalnızca anne sütü tüketmesi gerekir. Hem gelişimini daha sağlıklı sürdürebilmesi hem de bazı hastalıklara karşı korunması için bebeğin anne sütüne ihtiyacı vardır. Bebek için bu denli önemli olan bir besinin annenin tükettiği yiyecekler yardımıyla artması ve azalması da mümkündür.

Emzirmeyi destekleyen besinler, annenin daha fazla sütünün oluşmasını sağlar ve bebeğin bu sütten daha iyi faydalanmasına yardımcı olur. Bu faydalı besinlerden biri de susamdır. Değerli yağlarca çok zengin olan susam ve susamdan yapılan tahin veya tahin helvası gibi besinler, anne sütü için oldukça önemli bir besliyici gıdadır.

Susam Anne Sütüne Faydaları Nelerdir?

Susam, vücut için oldukça faydalı yağları içerisinde barındıran bir besindir. Bu yağlar ve içeriğindeki diğer besleyiciler sayesinde annenin sütünün artmasına destek olur. Susamın anne sütünün kalitesini de doğrudan etkilediği söylenir.

Susam, küçük taneli bir yapıya sahip olduğundan doğrudan tüketimi biraz zordur. Bu nedenle çeşitli gıdaların içerisinde tüketilir. Susam yardımıyla anne sütünüzü arttırmak için susamı salatalarınızın içine, tavuk yemeklerinizin üzerine ekleyebilirsiniz. Her gün 1-2 yemek kaşığı susam tüketerek süt miktarınızın artmasına destek olabilirsiniz. Aynı zamanda susam yağı ile göğüs bölgenize masaj yaparak kan akışınızı düzenleyebilir ve süt bezlerini de uyarabilirsiniz.

Tahin Helvası Anne Sütünü Arttırır mı?

Tahin, susamın öğütülmesiyle elde edilen bir besindir. Tahin helvası da, susamın öğütülmesiyle elde edilen tahinden üretilir. Dolayısıyla hem tahinin hem de tahin helvasının temel maddesi susamdır. Tahin ve tahin helvasının da tıpkı susam gibi anne sütünün artmasına destek olduğu söylenir. İçeriğindeki çok zengin susam ve susam yağı oranı sayesinde bu ürünler, sütünüzün kalitesini ve oranını artırabilir.

Tahin helvasının aynı zamanda hücrelerin onarılmasına, kansızlığın giderilmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir. Bu nedenle tahin helvası tüketmeniz hem bebeğinizin sütünüzden en iyi faydayı alabilmesine hem de sizin sağlığınızı koruyabilmenize destek olabilir. Doğrudan kolayca tüketilemeyen susamı, tahin olarak veya tahin helvası olarak tüketerek çok daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

Susamın En Leziz Hali Okyay Tahin Helvası Çeşitleri

Annelerin sütünün artmasına destek olduğu bilinen tahin helvasının doğal işlem süreçlerinden geçmesi ve katkı maddesiz hazırlanması önemlidir. Okyay Tahin Helvası da faydalı içeriğiyle annelerin kullanımına uygundur.

Doktorlar tarafından da tavsiye edilen susam ve susam yağının zengin içeriğinden katkısız içeriğe sahip Okyay Tahin Helvası veya Okyay Tahin ile faydalanabilirsiniz.

Son Yazılar

Okyay Blog - Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?
Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?

Balık, vücuda sunduğu faydalarla düzenli olarak tüketilmesi gereken besinlerdendir. Bağışıklık sistemini koruyan balık, kemiklerin güçlenmesine de destek olur. Aynı zamanda çocukların zeka gelişiminde de etkin

Devamını Oku »
Okyay Blog - Tahin Helvası Süt Yapar mı?
Tahin Helvası Süt Yapar mı?

Anne sütü, bebekleriniz için en faydalı besindir. Özellikle ilk 6 ay boyunca bebeğin yalnızca anne sütü tüketmesi gerekir. Hem gelişimini daha sağlıklı sürdürebilmesi hem de

Devamını Oku »
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?