fbpx
375 TL ÜZERİ TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO! Online destek hattı: 0 324 616 0444 info@okyay.com.tr

Tahin Helvası Nedir ve Tahin Helvasının Faydaları Nelerdir?

Okyay Sözlük - Tahin Helvası ve Faydaları Nedir?

İçerik

Okyay Sözlük ile bugünkü konumuz Tahin Helvası!

Tahin Helvası Tarihi

İlk referanslarına 1.400 yıl öncesinde rastlanan Tahin Helvası, özellikle Osmanlı mutfağı sayesinde Dünya sahnesine yerleşmiştir. Tahin ve şekerden üretilen helva, yüksek besleyiciliği ve doğal yapısı sayesinde bir çok kişinin gıda tercihi olmaktadır.

Özellikle çocuklar, hamile kadınlar ve fiziksel yoğunluğu olan işlerde çalışan kişilerde yoğun şekilde tüketimi olan tahin helvası; içeriğinde olan yüksek yağ, karbonhidrat ve protein kalitesi ile eşsiz bir lezzettir.

Tahin Helvasının Faydaları Nelerdir?

Tahin helvasının içeriğinde yer alan yoğun vitamin, minarel, kalsiyum, fosfat ve demir sayesinde bir çok faydası bulunmaktadır. Tahin Helvası bir çok kesim tarafından “en sağlıklı tatılardan biri” şeklinde belirtilmekte ve diyet yapan kişilerin menülerinde yer almaktadır. Aynı zamanda hayvansal içeriği olmaması sebebi ile özellikle vegan ve vejeteryan beslenen kişilerin de çok tercih ettiği bir besindir.

Tahin helvasının başlıca faydaları ise şu şekildedir;

  • Kalsiyum açısından yoğun olması sebebi ile kemik ve kas gelişiminde olumlu bir rolü bulunmaktadır.
  • Tahin Helvası içerdiği farklı maddeler sayesinde kanseri önleyici ve bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır. Bu sayede hem daha sağlıklı hem de lezzetli bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.
  • Protein açısından yoğunluğu ile hem vegan hem de vejeteryan beslenme biçimine uygunluğu ile bilinir. Diğer yandan protein ve vitamin zenginliği ile tüm gün size enerji takviyesi sağlar.

Okyay Helva Sizleri Bekliyor!

Okyay’ın tüm Türkiye’de bilinen lezzeti olan Okyay Helva ile sofralarınızda sağlıklı ve yararlı bir tatlı olarak yerini alacak. Okyay’ın doğal ve geleneksel yöntemler ile ürettiği Okyay Helva’nın vanilyalı, kakaolu ve fıstıklı seçeneklerini sitemizden bulabilirsiniz.

Son Yazılar

Okyay Blog - Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?
Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?

Balık, vücuda sunduğu faydalarla düzenli olarak tüketilmesi gereken besinlerdendir. Bağışıklık sistemini koruyan balık, kemiklerin güçlenmesine de destek olur. Aynı zamanda çocukların zeka gelişiminde de etkin

Devamını Oku »
Okyay Blog - Tahin Helvası Süt Yapar mı?
Tahin Helvası Süt Yapar mı?

Anne sütü, bebekleriniz için en faydalı besindir. Özellikle ilk 6 ay boyunca bebeğin yalnızca anne sütü tüketmesi gerekir. Hem gelişimini daha sağlıklı sürdürebilmesi hem de

Devamını Oku »
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?