fbpx
200 TL ÜZERİ TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO! Online destek hattı: 0 324 616 0444 info@okyay.com.tr

Kürek Helva ile Paket Helva Arasındaki Farklar Nelerdir?

Okyay Blog - Kürek Helva ile Paket Helva Arasındaki Farklar Nelerdir?

İçerik

Pek çoğumuzun beğeniyle tükettiği helva, eşsiz lezzeti ve pratik tüketim imkânı sayesinde sofralarımızda sıkça yer alır. Çeşitli malzemeler ile hazırlanabilen helva, üretim teknikleriyle de farklılık gösterir. Bu üretim tekniklerinde en çok öne çıkan iki yöntem, paket ve kürek helvadır. Peki kürek helva ve paket helva nedir ve aralarında hangi farklar bulunur?

Paket Helva Nedir?

Paket helva, artan talep sonucunda helvanın daha seri bir şekilde üretilmesi ihtiyacı ile ortaya çıkmıştır. Helva üretiminin makinelerle birlikte daha hızlı hale getirilmesi, geleneksel üretim tekniklerinin terk edilmesine ve üretimde çeşitli katkı maddelerinin kullanılmasına da neden olmuştur. Daha uzun raf ömrü gibi sebeplerle kullanılan koruyucu maddeler, helva üretimini çok daha kolay ve hızlı bir hale getirse de uzun vadede insan sağlığına zarar veren durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Ayrıca paket helvaların uzun raf ömrüne sahip olması ve makineler tarafından üretilmesi, taze helvanın lezzetine ulaşmayı da son derece zor hale getirmiştir. Bu sebeple paket helvalar, insan sağlığına zararlı katkı maddeleri içerdiği gibi geleneksel helva lezzetini de tüketiciye yeteri kadar yansıtamaz.

Kürek Helva Nedir?

Kürek helva, paket helvanın aksine geleneksel yöntemler ile hazırlanır ve butik bir şekilde üretilir. İnsan sağlığına zarar verecek katkı maddeleri içermez. Doğal ve katkısız içeriği sayesinde helva lezzetini en iyi şekilde yansıtan kürek helva, zengin bir besin içeriğine de sahiptir. Günün her anında keyifle tüketilebilen bir tahin helvası çeşidi olan kürek helvası, kahvaltıdan çay saatine kadar farklı öğünlerde sofralara tat katar. Temiz bir içeriğe sahip kürek helva, her damak tadına uyan, zengin lezzeti sayesinde tüketiciler tarafından en sık tercih edilen helva türlerinden biridir.

Kürek Helva Lezzetini Okyay Helva ile Keşfedin

Okyay Helva, 1948 yılından bu yana kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla yüksek kaliteli tahin ve tahin helvası üretimi gerçekleştirir. 70 yılı aşkın tecrübesini her zaman kalite ve lezzetle buluşturan Okyay Helva, geleneksel üretim tekniklerini benimseyerek tüketicilerin her zaman tadı damakta kalan lezzeti deneyimlemesine yardımcı olur. Doğal ve katkısız ürün çeşitleri sayesinde yakaladığı lezzeti geleneksel tekniklerle harmanlayan ve bunu istikrarlı bir şekilde sürdüren Okyay Helva, farklı damak zevklerine hitap eden seçenekler sunar. Kendiniz ve sevdikleriniz için güvenle tercih edebileceğiniz Sade, Antep fıstıklı ve Kakaolu gibi farklı lezzetleri bulabileceğiniz Okyay Helva çeşitleri arasından damak zevkinize en uygun olan ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Son Yazılar

Okyay Blog - Gül Reçeli Nasıl Yapılır?
Gül Reçeli Nasıl Yapılır?

Kahvaltıların vazgeçilmezi, damak zevkinize yakışacak bir gül reçeli yapmak kolay bir iş değildir. Reçel içinde kullandığımız malzemelerden nasıl yaptığımıza kadar her şey reçelin tadını değiştirebilir. Ayrıca,

Devamını Oku »
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?