fbpx
300 TL ÜZERİ TÜRKİYE'NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ KARGO! Online destek hattı: 0 324 616 0444 info@okyay.com.tr

Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?

Okyay Blog - Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?

İçerik

Balık, vücuda sunduğu faydalarla düzenli olarak tüketilmesi gereken besinlerdendir. Bağışıklık sistemini koruyan balık, kemiklerin güçlenmesine de destek olur. Aynı zamanda çocukların zeka gelişiminde de etkin rol oynar.

Balığın vücuda sayılamayacak kadar çok faydası vardır ancak tükettikten sonra bazı etkileri beraberinde getirir. Örneğin, pek çok kişi kan şekerinin düşmesi nedeniyle tatlı krizine girer. Balığın üstüne tüketilebilecek en ideal tatlılardan biri ise tahin helvasıdır. Gelin, balıktan sonra neden helva yenir biraz daha detaylı bir şekilde ele alalım.

Balıktan Sonra Helva Yemenin Nedenleri

Besin değerleri açısından son derece zengin olan balık, özellikle de fazla miktarda tüketildiğinde bazı kişilerde küçük sorunlara yol açabilir. Hazımsızlık, mide bulantısı, kan şekerinin düşmesi ve şişkinlik bu sorunlardan bazılarıdır.

Özellikle kan şekerinin düşmesi balık tüketenlerin en sık yaşadığı sorunlardan biridir. Bu da tatlı yeme isteğini tetikler ancak tüketilen tatlının türü de önemlidir. Balığın bayat veya taze olup olmadığı tam bilinemediğinden süt ve süt ürünlerinin balıktan hemen sonra veya önce tüketilmesinden kaçınılır. Tıpkı balıkla yoğurt genellikle tüketilmediği gibi sütlü tatlılar da tercih edilmez. Aynı zamanda sütlü tatlılar diğer tatlılara göre nispeten daha hafif olduğundan şeker isteğini anında kesmeyebilir.

Sütlü tatlılar balıktan dolayı tercih edilmezken şerbetli tatlılar ise çok ağır olduğundan ve mide rahatsızlıklarını doğurabileceğinden tüketilmez. Tüm bu nedenlerden dolayı balıktan sonra şeker oranı yüksek ve zarar vermeyecek tatlılar tercih edilir. Bunun için en ideal tatlılardan biri ise tahin helvasıdır.

Balıktan Sonra Okyay Tahin Helvası ile Keyfinizi Taçlandırın

Tahin helvası, balıklarda biriken ağır metallerin azaltılmasına yardımcı olur. Radyasyonun etkilerinden vücudu koruduğu gibi aynı zamanda balıktan sonra artan fosfor miktarını düzenler ve asit dengesinin normalleşmesine katkı sağlar.

Balık tüketiminden sonra vücudu düzenleyen ve kan şekeri düzeyinizi anında normale ulaştıran tahin helvası, balığın üzerine en çok yakışan tatlılardan biridir. Okyay Helva imzalı kakaolu, fıstıklı ve sade helva çeşitlerinin geleneksel lezzetleriyle balık üzerine yenecek en iyi tatlı seçeneklerinden biridir.

Katkısız üretilen Okyay Helva ürünleri, farklı seçenekler sayesinde her damak tadına hitap eder. Bu sayede siz de damak zevkinize en uygun Okyay Helva’yı seçerek, balık keyfinizi leziz bir tatlı ile taçlandırabilirsiniz.

Son Yazılar

Okyay Blog - Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?
Balıktan Sonra Neden Helva Yenir?

Balık, vücuda sunduğu faydalarla düzenli olarak tüketilmesi gereken besinlerdendir. Bağışıklık sistemini koruyan balık, kemiklerin güçlenmesine de destek olur. Aynı zamanda çocukların zeka gelişiminde de etkin

Devamını Oku »
Okyay Blog - Tahin Helvası Süt Yapar mı?
Tahin Helvası Süt Yapar mı?

Anne sütü, bebekleriniz için en faydalı besindir. Özellikle ilk 6 ay boyunca bebeğin yalnızca anne sütü tüketmesi gerekir. Hem gelişimini daha sağlıklı sürdürebilmesi hem de

Devamını Oku »
Open chat
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?